data dodania: 2020-10-30 09:27:00

Aluminium - właściwości i zastosowanie

Aluminium czy glin, jak powszechnie jest nazywany ten metal występuje w dużej ilości w skorupie ziemskiej. Tworzone są z niego przeróżne stopy z innymi metalami, które to z kolei są wykorzystywane do budowy np.: karoserii. Aluminium ze względu na swoją lekkość i odporność jest również stosowane do produkcji blach, części urządzeń elektronicznych, w przemyśle wojskowym, a nawet do produkcji biżuterii.

Ze względu na swój nowoczesny wygląd glin często znajduje zastosowanie w budownictwie, jego elementy stanowią część scen, balkonów, okien i drzwi. Sproszkowane aluminium jest natomiast składnikiem materiałów wybuchowych i farb. Przy jego udziale wytwarzane są również wyroby ceramiczne. W przemyśle samochodowym oraz lotniczym są stosowane stopy glinu z innymi metalami- skleron, magnalium i duraluminium.

Nie należy zapominać o przedmiotach codziennego użytku, które są wykonywane z aluminium lub z jego udziałem. Jest to powszechnie używana folia aluminiowa do pakowania żywności i innych zabiegów, puszki do przechowywania jedzenia lub te dostępne z nim w sklepach czy wszelkiego rodzaju aparatury. Glin dzięki swojemu połyskowi i łatwej obróbce zyskuje coraz to więcej zwolenników. Jego zastosowanie rozszerza się na przeróżne dziedziny przemysłu i życia codziennego.  

Polecamy

Najnowsze artykuły

Przepisy dotyczące elektrośmieci
Sprzedaż produktów srebrnych i posrebrzanych do skupu
Wartość katalizatora samochodowego w punktach skupu
Skup złomu platyny w Polsce
Beryl - skup metali
Oddaj na złom zużytą elektronikę
czytaj wiecej

Najnowsze opinie