data dodania: 2020-09-07 11:26:52

Antyki ze srebra

Prywatny nabywca większość potrzebnych mu informacji na temat sreber znajdzie w muzeach. Interesujące go przedmioty mo­że znaleźć przede wszystkim w antykwariatach, tam też uzyska pomoc. Większość wyspecjalizowanych antykwariuszy to znakomici znawcy przedmiotu, którzy będą szczęśliwi mogąc porozmawiać o swoich srebrach, ale pamiętajcie, może im się nie spodobać trak­towanie tych przedmiotów jak eksponatów muzealnych. Jeśli zde­cydujecie się na zakup na wyprzedaży, proście zawsze o opinię konserwatorską i uważnie czytajcie opisy katalogowe.

Upewnijcie się, czy cena jest ustalona właściwie. Wartość przedmiotu zależy w głównej mierze od właściwej barwy powierzchni, dobrego stanu zachowania, braku napraw, a to często trudno stwierdzić oglądając przedmiot w świetle sztucznym. Postarajcie się zobaczyć go w świe­tle dziennym. Jeśli kupujecie na aukcji, nie licytujcie powyżej wyznaczonej sobie na wstępie sumy; kupcy, którzy myślą: „teraz na pewno ja to kupię”, często przepłacają zakup o 200%.
Najwięk­szą atrakcją wyprzedaży, szczególnie dla początkujących zbieraczy, jest możliwość swobodnego dotykania przedmiotu –żadna wiedza książkowa nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Najlepszą radą dla kupujących na aukcji jest ta, by obejrzeli dokładnie jakiś przedmiot, zwrócili uwagę na jego zalety i wady, śledzili przebieg licyta­cji, a następnie porównali cenę, za jaką sprzedano daną rzecz z ce­ną, jaką sami ustalili. Po pewnym czasie zdobędziecie tyle doświad­czenia, że będziecie mogli, ignorując wszelkie przesadne zachwyty, negocjować ze sprzedawcą cenę opierając się na własnej wiedzy.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Przepisy dotyczące elektrośmieci
Sprzedaż produktów srebrnych i posrebrzanych do skupu
Wartość katalizatora samochodowego w punktach skupu
Skup złomu platyny w Polsce
Beryl - skup metali
Oddaj na złom zużytą elektronikę
czytaj wiecej

Najnowsze opinie