data dodania: 2019-10-08 07:39:40

Beryl w technice jądrowej

Analizując kwestię skupów metali na szeroką skalę warto zwrócić uwagę także na aspekt różnorodnych metali, które na co dzień nie są dla nas popularne bądź wielokrotnie nawet i o nich nie słyszeliśmy ale ich zastosowanie jest bardzo szerokie. I tak jest na przykład z berylem. Jego użycie tyczy się różnorodnych sfer przemysłu. 

Pierwszą z płaszczyzn, na której występuje beryl jest przede wszystkim technika jądrowa. Pierwiastek ten wykorzystywany tu jest między innymi do produkcji broni jądrowej a także jako składnik paliwa jądrowego. Ponadto jest to też komponent stopów innych metali, co pozwala na uzyskanie większej trwałości, wytrzymałości oraz odporności na korozję. 
Ponadto można mieć wielokrotnie do czynienia ze skupem berylu z soczewek, gdyż beryl wykorzystywany jest właśnie między innymi do produkcji berylu. Poza tym, ma on także zastosowanie między innymi w wytwórstwie elementów sprężynowych oraz części żaroodpornych. Nierzadko, beryl ma także zastosowanie w wytwórstwie aparatów i mikroskopów rentgenowskich.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Złoto, co powinieneś wiedzieć ?
Gdzie można sprzedać stare złoto ?
Właściwości złota
Złota biżuteria
Złoto w architekturze
Kilka słów o stopach palladu
czytaj wiecej

Najnowsze opinie