data dodania: 2021-01-29 14:23:04

Co zrobić z niepotrzebnymi sprzętami?

Posiadasz w domu stary niepotrzebny komputer? A może w piwnicy zalegają Ci nieużywane sprzęty AGD, telefony komórkowe? Elektrośmieci ma w domu wiele osób. Mamy obecnie jednak też świadomość, że tego typu urządzeń do kosza wyrzucać nie można. Co zatem z nimi zrobić? Jak się ich pozbyć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa?

Przede wszystkim pomyśleć trzeba o oddaniu sprzętów do miejsca, gdzie poddane zostaną utylizacji, procesowi recyklingu. Rewelacyjnym pomysłem będzie w tym zakresie skup złomu. Tutaj nie tylko sprzęty będą bezpieczne, a my pozbędziemy się ich raz na zawsze - ale jeszcze otrzymamy za to odpowiednią należność. Elektrośmieci to specyficzny rodzaj śmieci. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak szkodliwe są substancje, które znajdują się w w przedmiotach, a mogłyby się uaktywnić, jeśli byłyby wyrzucone w nieodpowiednie miejsce.

Warto zatem pozbierać wszystkie nieużywane sprzęty i urządzenia jakie zalegają nam w czterech kątach i oddać je do pobliskiego skupu złomu. W większych miejscowościach takich punktów jest całe mnóstwo, ale w tych mniejszych również bardzo często są one obecne. Elektrośmieci można też zostawić na specjalnej zbiórce zużytego sprzętu. Takie inicjatywy organizowane są od czasu do czasu przez stowarzyszenia ekologiczne, określone instytucje.

 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Rekomendowany skup złota
Beryl i jego zalety
Pierwiastek Beryl
Jakie materiały nadają się na złom?
Ceny metali szlachetnych
Jak otworzyć skup złomu?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie