data dodania: 2020-05-11 11:03:03

Co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym?

Zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne, niepotrzebne przedmioty nierzadko zajmują nam sporo miejsca w domach. Nie wiemy gdzie oddać urządzenia, ale mamy świadomość tego, że nie powinniśmy wyrzucać ich do śmieci. Takie działanie jest bowiem niezgodne z obowiązującym prawem, a przy tym zagrożone karą grzywny.

Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele punktów, które oferują nam możliwość przyjęcia od nas niedziałających urządzeń. Jako przykład możemy podać tutaj skup złomu. Aby oddać niedziałający sprzęt do skupu złomu musimy jednak sprawdzić, czy konkretna placówka znajduje się w rejestrze punktów, które zbierają zużyte sprzęty.
Do sprzętów określanych jako elektrośmieci, które oddać można chociażby do skupu złomu możemy zaliczyć między innymi wielkogabarytowe sprzęty AGD, a także małogabarytowe sprzęty AGD.
Do elektroodpadów zaliczymy także narzędzia elektryczne, narzędzia elektroniczne, przyrządy medyczne, sprzęt teleinformatyczny, sprzęt oświetleniowy i wiele innych urządzeń. Elektroodpady warto segregować z wielu względów. Nie bez znaczenia będzie troska o otaczające nas środowisko naturalne, nie mniej jednak nie jest to jedyny czynnik. Istotne będzie też to, że wyrzucanie takich przedmiotów do śmieci zagrożone jest karą grzywny, jest niezgodne z obowiązującym prawem.
Za niektóre urządzenia, sprzęty otrzymać można określoną należność. Jeśli jesteśmy w posiadaniu chociażby katalizatora samochodowego, który jest zużyty i nie da się go naprawić - z powodzeniem możemy udać się do skupu złomu. Za takie urządzenie otrzymamy niemałą należność. Skupy złomu oferują bowiem swoim klientom środki finansowe za oddawane przedmioty. Korzyści z oddawania przedmiotów na złom mają zatem dwojaką korzyść.
Z jednej strony będzie to ochrona otaczającego nas środowiska naturalnego, a z drugiej strony możliwość otrzymania określonych środków finansowych. Zdecydowanie warto zatem korzystać z możliwości, jakie dają nam skupy złomu. Poszukać należy takiego, który oferuje korzystne cenny za oddawane przedmioty, albo takiego, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Rekomendowany skup złota
Beryl i jego zalety
Pierwiastek Beryl
Jakie materiały nadają się na złom?
Ceny metali szlachetnych
Jak otworzyć skup złomu?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie