data dodania: 2020-05-11 11:15:24

Dokumentacja do złomowania pojazdów

Złomowanie to nie jest taki szybki proces jak się wydaje. Nie przyjeżdża się z pojazdem i od razu jest złomowanie. Niestety są potrzebne różne dokumenty w różnych przypadkach. Dlatego warto być poinformowanym wcześniej aby później nie opóźniać tego jeszcze bardziej.

Jak właściciel osobiście zanosi auto do złomowanie musi posiadać dowód osobisty lub paszport co potwierdzą jego tożsamość. Dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne też są niezbędne.
To jest najprostsza i najszybsza forma aby załatwić zgodę na złomowanie. Jednak sytuacje są różne i nie zawsze tak jest. Jak jest dwóch właścicieli to przy złomowaniu muszą być obydwoje albo obecny właściciel musi posiadać upoważnienie podpisane przez drugiego właściciela. Sytuacja jest bardziej skomplikowana gdy do złomowania przychodzi osoba trzecia nie związana z samochodem. W tym przypadku to ta osoba musi mieć upoważnienie/a od właściciela/i.
Bez takich dokumentów nie ma możliwości do złomowania pojazdu. Jak jakiś z dokumentów typu dowód rejestracyjny, karta pojazdów czy cokolwiek innego zostało zgubione lub skradzione to osoba chcąca złomowania pojazdu musi posiadać zaświadczenie o ich braku od Wydziału Komunikacji w jego miejscowości.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Co zaliczymy do elektrośmieci?
Dokumentacja do złomowania pojazdów
Oddajemy przedmioty do skupu złomu
Działalność złomowiska samochodów
Punkty skupu metali szlachetnych
Kupujemy biżuterię ze złota
czytaj wiecej

Najnowsze opinie