data dodania: 2020-09-21 11:15:48

Internetowy skup srebra

Chyba w każdym domu znajdzie się niepotrzebna srebrna biżuteria, lub zniszczone, nikomu już niepotrzebne srebrne przedmioty. Co zatem z nimi robić? Przecież srebro, nawet zniszczone, wciąż nadaje się do przetopienia, dlatego absolutnie nie warto go wyrzucać. Specjalnie z myślą o osobach, które mają w domu niepotrzebne srebro, ale nie mają czasu na poszukiwania stacjonarnego skupu oferującego najlepsze ceny, powstał jego wirtualny odpowiednik.

Internetowy skup złomu srebra powstał dla osób, które cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo transakcji, mają dostęp do Internetu i zdecydowały się sprzedać niepotrzebne lub zniszczone przedmioty srebrne. Internetowa sprzedaż złomu srebra jest o tyle prostsza, że nie wymaga szukania stacjonarnych siedzib skupów w celu porównania ofert. Sprzedaż przez Internet rozpoczyna wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, który najczęściej znajduje się na stronie skupu. Wpisuje się do niego swoje dane kontaktowe, a także dane do przelewu, bądź przekazu pocztowego, ponieważ najczęściej skupy płacą za srebrny złom właśnie w jeden z tych dwóch sposobów. Po wypełnieniu formularza skup kontaktuje się ze sprzedającym w celu umówienia dogodnego terminu wizyty kuriera odbierającego złom.

Ceny srebra są zwykle podane na stronie skupu, ale po odebraniu przedmiotów od sprzedającego jego wyceną zajmują się fachowcy, którzy rzetelnie badają skład przesłanych do nich przedmiotów. Wycena podawana jest mailowo sprzedającemu, który decyduje, czy chce sprzedać srebro, czy ma ono do niego wrócić. Jeśli zdecyduje się na sprzedaż, często już tego samego dnia firma robi przelew lub przekaz pocztowy z zapłatą za przedmioty.

Internetowy skup srebra jest zatem lepszą alternatywą dla skupów stacjonarnych mających swoje siedziby w okolicy sprzedającego, ponieważ często oferują one zdecydowanie niższe ceny. Wybierając skup internetowy sprzedający ma możliwość szerszego porównania ofert, które często obejmują także pożyczki pod zastaw, skup innych metali lub kantor wymiany walut. Takie skupy przyjmują srebro w każdej postaci – jako odpady z produkcji biżuterii srebrnej, w formie zniszczonej biżuterii, niepotrzebnych sztućców i srebrnej zastawy stołowej, a także jako złom srebra w postaci wlewek lub granulatu srebra i wszelkich innych wyrobów wykonanych ze srebra.  

Polecamy

Najnowsze artykuły

Metale szlachetne w branżach przemysłowych
Metale szlachetne w przemyśle chemicznym
Metale szlachetne w elektronice
Metale szlachetne i ich zastosowanie
Pallad - rozpowszechniony metal szlachetny
Skupy metali szlachetnych
czytaj wiecej

Najnowsze opinie