data dodania: 2020-11-13 12:00:14

Oddaj na złom zużytą elektronikę

Niestety obecnie elektronika szybko się psuje. Kiedy jest ona na gwarancji, możemy chociaż poprosić o wymianę urządzenia na nowe lub jego istotnej części. Jednak po okresie gwarancyjnym, musimy sami sobie radzić z naprawą sprzętu. Nieraz musimy wymienić pewną część, by dopiero działał on jak należy. W wielu sytuacjach jednak koszt ten nas przerasta czy osiąga wartość nowego urządzenia. Tym samym wybieramy się do najbliższego sklepu w poszukiwaniu nowego, lepszego modelu komputera, drukarki, monitora i wielu innych. W domu zaś gromadzą się nam elektroodpady, które nie przynoszą żadnej korzyści, tylko przeszkadzają.

 

Jeśli takowe posiadamy pochowane na strychu czy w piwnicy, najwyższy czas je sprzedać na skup złomu. Można wówczas zyskać gotówkę na zakup nowego urządzenia lub jakikolwiek inny cel. Zużyta elektronika jest skupywana w wielu miejscach, gdzie odzyskuje się z niej metale i używa do ponownej produkcji dóbr konsumpcyjnych. Między innymi możemy do skupu oddać sprzęty w całości, ale też płyty główne, karty rozszerzeń, drukarki, dekodery, monitory, wszelkiego rodzaju płytki, ładowarki, wiatraki, zasilacze, silniki, kable, wtyczki i inne mniejsze przedmioty.

Kupiłeś nową pralkę i nie wiesz co zrobić ze starą? Twoją piwnicę zagraca stary, nieużywany telewizor czy magnetowid? Zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie elektrośmieci jest nielegalne, nie wiesz jednak, co zrobić, by pozbyć się ich bez szkody dla środowiska? Udaj się do najbliższego skupu złomu, gdzie będziesz mógł oddać wszystkie zalegające w twoim domy sprzęty.
Pracownicy skupów złomu wycenią wszystkie materiały, które chcesz oddać oraz podadzą ci konkretną kwotę, jaką możesz za nie uzyskać. Jeżeli posiadasz dużo materiałów do sprzedania, przed podjęciem decyzji odwiedź kilka skupów złomu i dowiedz się, który z nich zaproponuje ci najlepszą ofertę. Zorientowanie się w sytuacji na rynku pozwoli ci też uniknąć oszustów, którzy wiedząc, że mają do czynienia z nieorientowanym i niedoświadczonym sprzedawcą, znacznie zaniżają kwoty. Skupy złomu po odkupieniu materiału poddają go gruntownej selekcji, dzięki czemu bezpiecznie i bez szkody dla środowiska mogą wszystkie możliwe elementy poddać recyklingowi.
Skupy złomu zwykle oferują ceny za kilogram sprzętu, a przyjmują właściwie każdy zużyty sprzęt elektroniczny. Do odpowiednich skupów oddać możesz między innymi: lodówki, pralki, komputery, laptopy, telewizory, zmywarki, płyty główne, procesory, napędy, zasilacze itp.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Rekomendowany skup złota
Beryl i jego zalety
Pierwiastek Beryl
Jakie materiały nadają się na złom?
Ceny metali szlachetnych
Jak otworzyć skup złomu?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie