data dodania: 2020-11-13 12:18:31

Przepisy dotyczące elektrośmieci

Niejednokrotnie zastanawiamy się, ja bezpiecznie dla środowiska pozbyć się zalegających w domu zepsutych lub nieużywanych sprzętów elektronicznych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wyrzucając elektrośmieci do śmietnika łamie prawo i nie stosuje się do przyjętych ustaleń na temat utylizacji tego rodzaju odpadów.

Według obowiązujących ustaw stare sprzęty elektroniczne oddać możemy za darmo do hurtowni czy sklepu przy zakupie nowych urządzeń, w proporcji 1 do 1. Elektrośmieci są odpadami bardzo niebezpiecznymi, zabroniony jest ich samodzielny demontaż, który przeprowadzony musi być w przeznaczonych do tego miejscach oraz przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.
Sprzęty takie jak komputery, laptopy, monitory, sprzęt RTV i AGD, a także telefony komórkowe bez baterii, małe wiatraki i silniki, agregaty, klawiatury, myszki itp. można sprzedać w wybranym skupie złomu. Wartość tego rodzaju sprzętów przeliczana jest na kilogramy. Sprzedane sprzęty poddawane są bezpiecznej i nieszkodliwej dla środowiska utylizacji. Oddając używaną elektronikę do skupu złomu przyczyniamy się do ochrony środowiska, a przy okazji sobie zapewnić możemy przypływ gotówki, którą wykorzystać będziemy mogli na dowolny cel.

 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Rekomendowany skup złota
Beryl i jego zalety
Pierwiastek Beryl
Jakie materiały nadają się na złom?
Ceny metali szlachetnych
Jak otworzyć skup złomu?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie