data dodania: 2020-09-21 10:40:12

Skup germanu i tantalu

Mniej znanym na co dzień, aczkolwiek bardzo szeroko rozpowszechnionym pierwiastkiem chemicznym w wielu dziedzinach przemysłu jest między innymi german. Zaliczany do surowców trwałych, wytrzymałych oraz jednocześnie dość kruchych, świetnie sprawdza się zwłaszcza w branży elektronicznej. Posiada srebrzysty odcień, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i przy tym bardzo mocny. Doskonale nadaje się w praktyce, jako półprzewodnik. Wielokrotnie stosowany jest również w sferze wytwórstwa komórek fotoelektrycznych.

Patrząc na powyższe użycie tego metalu, można także mówić o opłacalności skupu germanu i tantalu. Do placówek złomowych chętnie przyjmowane są między innymi specjalistyczne prostowniki, tranzystory a także termistory, w których procesie produkcji korzysta się właśnie z germanu. Charakteryzowany tu surowiec poprzez poddanie go recyklingowi, może być w należyty sposób odzyskany, a co za tym idzie także i właściwie wykonany na nowo, niekoniecznie do tego samego przeznaczenia.

Skup germanu sprawdza się znakomicie w każdej jednej placówce skupowej, gdzie należne za niego stawki cenowe są atrakcyjne. Powodem tego okazuje się bowiem zwłaszcza fakt, iż german posiada odpowiednio wysokie notowania na rynkach światowych. 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Przepisy dotyczące elektrośmieci
Sprzedaż produktów srebrnych i posrebrzanych do skupu
Wartość katalizatora samochodowego w punktach skupu
Skup złomu platyny w Polsce
Beryl - skup metali
Oddaj na złom zużytą elektronikę
czytaj wiecej

Najnowsze opinie