data dodania: 2020-11-13 12:08:04

Skup złomu platyny w Polsce

Platyna to pierwiastek chemiczny, będący metalem szlachetnym. To srebrzystobiały metal o mocnym połysku, kowalny i ciągliwy. Platynę stosuje się do wyrobu biżuterii, sprzętu laboratoryjnego, a także w stomatologii i medycynie. Rozszerzalność platyny podobna jest do rozszerzalności szkła. Platyna w przyrodzie występuje zwykle w stanie wolnym, nie ulega utlenieniu w powietrzu, jest również odporna na działania kwasów.

Skupy złomu są zwykle bardzo zainteresowane możliwością skupu materiałów z większą lub mniejszą zawartością platyny. Skup www.platyna4u.pl przyjmuje między innymi kondensatory platynowe, platynę  techniczną termopary, tygle, narzędzia laboratoryjne, a także platynowe elektrody.  Każdy skup złomu na pierwszym spotkaniu z klientem wycenia oferowany materiał według aktualnie obowiązujących cen na rynkach światowych. Jeżeli jesteś posiadaczem dużej ilości materiałów do sprzedania, koniecznie zapoznaj się z ofertą kilku skupów złomy. Wybór nieuczciwego kontrahenta pod wpływem chwili może przynieść ci duże straty.
Duża zawartosć platyny cechuje również katalizatory, dlatego są one tak bardzo pożądanymi przez przedsiębiorców zajmujących się skupami złomu materiałami. Stopień zawartości platyny zależny jest od marki i wielkości samochodu, a także od stopnia zużycia katalizatora.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Rekomendowany skup złota
Beryl i jego zalety
Pierwiastek Beryl
Jakie materiały nadają się na złom?
Ceny metali szlachetnych
Jak otworzyć skup złomu?
czytaj wiecej

Najnowsze opinie