data dodania: 2020-09-11 14:21:33

Stopy łożyskowe białe

Jednym z rodzajów przedmiotów, który bardzo często znajduje się w ofercie skupu metali jest stop łożyskowy. Punkty skupowe odkupują go bardzo często z jednego prostego powodu - stop ten w pełni składa się z rozmaitych rodzajów metali, które następnie idealnie nadają się do procesu recyklingu i wtórnego wykorzystania w wielorakich gałęziach przemysłu.

W związku z tym więc warto stwierdzić, że spośród rozlicznych typów stopów łożyskowych na uwagę szczególnie zasługują tak zwane stopy łożyskowe białe. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim niesamowita zawartość różnorakich metali, a w tym zwłaszcza cyny oraz ołowiu. Na tej podstawie można więc stwierdzić, że podstawowym typem stopów łożyskowych białych są tak zwane stopy wysokocynowe, których podstawę jak sama nazwa wskazuje stanowi cyna.

Jej zawartość w takim stopie to niekiedy nawet i 90 procent. Inne odmiany stopów łożyskowych to z kolei stopy o średniej ilości cyny oraz o przeważającej zawartości ołowiu i jedynie nieznacznej domieszki cyny. Za recykling takowych odpowiada z reguły skup stop łóżyskowy, który zadba o owe metale najlepiej. I jeszcze zapłaci!

Polecamy

Najnowsze artykuły

Perwiastek FeNi - połączenie żelaza i niklu
Skup żelaza z niklem
Żelazo i nikiel
Stop żelaza i niklu
Stopy żelaza - żelazo i nikiel
Żelazo i nikiel zastosowanie
czytaj wiecej

Najnowsze opinie