Logowanie
Login:
Hasło:

Wszystko o srebrze

Strona główna -> Ciekawostki -> Wszystko o srebrze

Wszystko o srebrze

Srebro to pierwiastek co należy do grupy metali. Ludzkość korzystała z niego już od starożytności. Wtedy jako walutę i szlachetnej biżuterii, a dzisiaj prawie do wszystkiego. Dlaczego?

Srebro jest miękkim metalem i łatwo się go przekształca. To pozwala na wykorzystanie go w każdej dziedzinie. Dodatkowo, jest największym przewodnikiem ciepła i elektryczności z całej grupy pierwiastków.

Większość ludzi wie że srebro jest wykorzystywane do tworzenia biżuterii, dodatków metalowych czy nawet do ozdobienia mebli czy odzieży. Każdy jest przyzwyczajony że srebro jest łatwo dostępne z powodu powyżej opisanych cech. Jednak mało kto wie, że srebro ma również właściwości lecznicze. Jest wykorzystywany w medycynie, a dokładniej w dermatologii oraz medycyny estetycznej. Liczne zabiegi wykorzystują ten metal aby poprawić krążenie krwi z ciele lub ujędrnić części skóry ludzkiej.

Nie można też pominąć że srebro można kupić lub sprzedaż za atrakcyjną cenę. Mnóstwo skupów metali szlachetnych, jak Unimetal, proponują opłacalne stawki za kupno srebrnych przedmiotów.

Przeczytaj również

Nie wiesz gdzie dać zepsuty i niepotrzebny procesor lub pamięć RAM? Skorzystaj z oferty skupu złomu elektronicznego.

Kliknij, by przeczytać dalej: Złom elektroniczny
Wiele rzeczy, które zostają wyrzucone na złom, zostają ponownie wykorzystane. Warto wiedzieć co można sprzedać, jak również kupić za niską cenę, a co może być bardzo korzystną ofertą.

Kliknij, by przeczytać dalej: Surowce wtórne
Coraz większa ilość osób jest bardziej świadoma zagrożeń odnośnie ekologii i widzi jak ważna jest segregacja odpadów i dbanie o środowisko.

Kliknij, by przeczytać dalej: Segregacja odpadów
Nie trzymajmy w domu starych samochodów. Zamiast robić z podwórka graciarni, to sprzedajmy je na złom!

Kliknij, by przeczytać dalej: Samochód na złom?